Przeglądając różne inspiracje ślubne natrafiłam na angielski filmik yt jak kobietka robi piękne kule z tiulu <3 jestem zakochana w tych kulach i są najefektowniejsze z wszystkich jakie są dostępne na rynku. Kule z żywych kwiatów też są cudne , podobają mi się szczególnie z róż i piwonii ale to takie oklepane ... W ogóle to nie miałam mieć kul ale jak zobaczyłam zdjęcie (umieszczam pod wpisem ) tych kul w kolorystyce jaka mnie interesuje to zmieniłam jak zwykle zdanie :D Są bardzo proste do wykonania bo wystarczy owinąć (w zależności od tego jaki rozmiar chcemy ) o książkę , zeszyt czy blok A3 albo cokolwiek co się do tego nada , wg autorki najlepiej jest użyć minimum 25 obkręceń , zdjąć obkręcony materiał , uciąć końce związać na środku , przyciąć i gotowe <3 w dodatku super to wygląda w kolorach mieszanych że dwa albo i 3,4,5 są użyte , wtedy jest mix kolorowy. I jest to super rozwiązanie tym bardziej że nasza sala jest w kolorach brązu więc można poszaleć , no i tiul nie jest drogi bo tak jak patrzyłam na all to za 0,36x9,0 m płaci się 7.50 + przesyłka (cena za jedną rolkę) więc można zakupić tych rolek w różnych koorach , ja planuję różne odcienie niebieskiego , biały oraz fuksjowy . I tak obliczając że książka a4 w długości ma 30cm a trzeba owinąć czyli 60cm * 25 = 1.5 m / jeden pompon. Czyli jeżeli rolka ma 9 metrów to na jedną rolkę wypada 6 pomponów. Zatem wychodzi że za 54 pompony zapłacę około 80zł (tiul+wysyłka) no i doliczyć jakieś 10 zł za wstążkę do zawieszania. To nie wychodzi drogo tylko pytanie czy te 54 pompony starczą? No i jak je zawiesić skoro tam średnio jest na to miejsce (haczyki). Może jakaś żyłka przewieszona przez poszczególne haczyki ? A po weselu te pompony mogą posłużyć do sesji ślubnej , mam wizję pojechania nad nasz ulubiony zalew z dużym mostem drewnianym , zawieszenia tych pomponów i zdjęc *,* a potem można w sypialni powiesić nadł łóżkiem , ciekawie i subtelnie by to wyglądało ;) Zależy od naszych finansów.
Martwię się o nie ... o finanse :D Bo jeżeli oddadzą nam naszą niunie z parkingu policyjnego będzie trzeba założyć gaz i przebić (legalnie) numery a to wyniesie 1,500zł. No i po oszczędnościach. Zobaczymy. A no i z takich rzeczy ślubnych mam już kupione :
- komplet biżuterii svarowskiego (srebrna ponieważ nie lubię biżuterii złotej) kolczyki,łańcuszek i bransoletka w kolorze szafirowym <3
-kupiliśmy wkładki do butów dla M. no i powiem że są super bo dodają te 3-4 cm a w naszym przypadku każdy cm się liczy :)
Jutro suknia i relacje (oby dobre). A co u nas ? M. na zwolnieniu lekarskim (zatoki) i głupio robi bo nie chce brać antybiotyku ze względu na sobotę. Chce wypić z nami , oblać nasz przyszły ślub , wybór świadków , moje egzaminy no i być może Diany zaręczyny ^^ Ale głupota nie brac antybiotyku , w sumie nie będę tego czubka zmuszać. Weekend zapowiada się ciekawie , 30km od miasta na uboczu wioski w domku jego rodziców z naszymi świadkami. Szykuję na obiadzik przysmak , naleśniki ze szpinakiem oraz roladki z wędzonego łososia z nadzieniem twarogowym polecam. Pod wieczór jak się ściemni ognisko przy drinach , w nocy jakiś seans horrorów. Na następny dzień jak już się wyleczymy z ewentualnego kaca - grill. Całość jest super bo mamy 2 km do naszego ulubionego zalewu , z D. planujemy opalanko a ja wykąpię się choćby woda była lodowata ! :D No i szykuje się mała sesja fotograficzna , my postaramy się o aparat rodziców a oni o lustrzankę. Już dawno nie chodziłam na zdjęcia więc to super sprawa. No i nie ma to jak samowyzwalacz xD
Jeja chciałabym już zacząć kupować wszystko na ślub , same przygotowania są piękne i dające dużo przyjemności ale wiem że jak kupię wszystko na raz to tą przyjemność sobie odbiorę. I tak już coś mam. Chcę aby ten ślub i wesele były wyjątkowe więc będę tutaj tworzyła listę kreatywności (?) chyba tak to nazwę. W końcu to ma być blog dla mnie i zrobię co zechcę tak... A może zrobię tę listę obok w pasku oddzielnym zobaczę jeszcze :) Tż uwielbia mnie czytać , staram się aby nie znalazł tego bloga zobaczy go jak już będzie po :P
| Te są super aww^^ |

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz